rezervasyonRezervasyon
REZERVASYON
  • Giriş Tarihi

     
Rezervasyon

Saklıkent Kanyonu

  • Saklıkent Kanyonu görülmesi gereken doğa mucizesi bir güzelliktir.
  • Saklıkent Liberty Hotels Ölüdeniz’den araçla 55 dk mesafededir. Eğer tatilinizi Fethiye Ölüdenize’de geçiyorsanız kesinlikle Saklıkent’i ziyaret etmelisiniz. Liberty Hotels Ölüdeniz’den Saklıkent’e giderken antik kent Tlos’a uğrayıp, Yakapark’ta soğuk su çağlayanların arasında serinleyip öğle yemeğinizde taze alabalık yiyebilirsiniz.
  • Saklıkent Kanyonu, Antalya ve Muğla sınırını çizen ve Eşen Çayına bağlı olan Karaçay'ın oluşturduğu eşsiz bir zenginliktir. Kanyonun 18 km uzunluğu ve 200 mt yüksekliği vardır, en dar yeri 2 metreye kadar düşer.
  • Saklıkent Kanyonu 06.06.1996 tarihli Resmi Gazete de Milli Parkı ilan edilerek korumaya alınmıştır. Alanın bitki topluluğunu yüksekliğe göre maki, kızılçam, karaçam ve sedir ağaçları oluşturmaktadır. Giriş kanyonun dik yamaçlarına demirler ile montalanan 200 metrelik tahta bir köprüyle yapılabilmektedir. Köprü sonrasında oldukça soğuk olan kaynak suları bulunur. Kanyonun tabanı çok soğuk buz gibi suyla doludur. Akan suyun içinden geçmek zor olsa da halat yardımı ile karşı tarafa güvenli geçiş yapılabiliyor. Bu kısım geçildikten sonra kanyon içerisinde kocaman kayalıkların arasında sakin dere kenarında yürüyüş yapabiliyor.
  • Kanyonun keşfi ise halk dilinde söylenişe göre bir çobanın kaçan keçisinin peşinden gitmesiyle keşfettiği kanyon, çevrede merak konusu olmaya başlamıştır. Çobanın kanyonu bildirmesinin sonra Çevre ve Orman Bakanlığı'nın Saklıkent'i Milli Park ilan etmiştir. Bazı özel firmaların da desteği ile Saklıkent bugünkü halini almıştır.

KEŞFEDİN

 
 
 

Likya Yolu’nda Doğa Yürüyüşü

Likya Yolu 3 bin yıllık bir ticari geçmişe sahiptir ve dünyanın en uzun yürüyüş noktalarından biri olarak bilinmektedir.

Detayına Git
 

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi, Fethiye’nin Faralya köyünün yüksek tepeleri arasında kalarak kendini korumuş bir cennettir.

Detayına Git
 

Kayaköy Antik Kentini Gezdiniz mi?

Eski adı Levissi olan Kayaköy, Likyalılar döneminde kurulmuş olan bir yerleşim merkezidir.

Detayına Git
 

Saklıkent Kanyonu

Saklıkent Kanyonu görülmesi gereken doğa mucizesi bir güzelliktir

Detayına Git
 

Fethiye’yi Keşfedin

Fethiye, Akdeniz ve Ege'nin kesiştiği yerde, Muğla iline bağlı 151474 nüfuslu bir ilçedir. Kentin eski ismi Meğri'dir. Bu isim, Rumca'da "uzak diyar" anlamı taşımaktadır.

Detayına Git
 

Antik Kentler ve gezilecek önemli yerler

Tlos Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Cadianda Antik...

Detayına Git
 

Yamaç Paraşütü ile uçmak nasıl bir duygu?

Liberty Hotels Ölüdeniz’in doğusunda bulunan 1969 metre yüksekliğinde heybetli Babadağ

Detayına Git
 

Fethiye ve Ölüdenizde Mavi Yolculuk

Liberty Hotels Ölüdeniz’de konaklarken Akdeniz ve Egenin kesiştiği mavi sulara yelken açıp doğanın tarihle kucaklaştığı birbirinden muhteşem koyları ve adaları keşfetmek artık çok kolay.

Detayına Git
 

Dalış

Liberty Hotel Ölüdeniz’ deki tatilinizde Fethiye kıyılarının masmavi berrak sularını, eğlenceli sporlarından biri olan sualtı dalışı yaparak keşfedebilirsiniz.

Detayına Git
 

Ölüdeniz’de Jeep Safari

Fethiye’nin güzelliklerini doya doya yaşamak isteyen misafirlerimiz için harika bir seçenek.

Detayına Git
 

Fethiye Paspatur Çarşısı

Fethiye Paspatur çarşısı Liberty Hotels Ölüdeniz’e 12 km mesafededir.

Detayına Git