rezervasyonRezervasyon
REZERVASYON
  • Giriş Tarihi

     
Rezervasyon

Kayaköy Antik Kentini Gezdiniz mi?

  • Eski adı Levissi olan Kayaköy, Likyalılar döneminde kurulmuş olan bir yerleşim merkezidir. Tesisimiz Liberty Hotels Ölüdeniz’ in kuzeybatısına doğru 7 km mesafededir.
  • Yirminci yüzyılın ilk yıllarına kadar zengin bir kent olarak varlığını sürdürmüştür. Kayaköy, kiliseleri, eczanesi, hastanesi, okulları, postanesi ile yörenin en büyük sosyal ve ticaret merkeziymiş.1922 yılına kadar yaklaşık 25000 kişinin yaşadığı Kayaköy, Türk ve Yunan hükümetleri arasında imzalanan bir anlaşma gereği, Kayaköy`de yaşayan Rum halkı ile Batı Trakya`da yaşayan Türk halkı karşılıklı olarak yer değiştirmişler.
  • Kayaköy’ deki evlerin alt katları kiler olarak kullanılıp, evler 50 m2 civarında ve en belirgin özellikleri birbirinin manzarasını kesmemesidir. İki katlı olan Kayaköy evlerin, alt katlarında yağmur sularının biriktiği sarnıçlar bulunmaktadır. Kayaköy evleri 60cm kalınlığında doğal taş duvardan inşa edilmiş yaklaşık 2000 tane ev, bir çok şapel, iki adet kilise, okul ve gümrük binası vardır.
  • Kayaköy düz ve yamaç olmak üzere iki tip yerleşime sahiptir. Yamaçta Rumlar yaşamış, düz arazide ise Türkler yaşamışlardır. Yüzyıllarca süren beraberlik Kayaköy’e barış, refah ve zenginlik saçmış.
  • Günümüzde ise alışık olmadığımız ama özlediğimiz bir sakinlik ve kuş sesleri yemyeşil bir Kayaköy beliriyor. Doğa insanlara rağmen özünü asla unutmuyor. Barışın simgesi zeytin ağaçları tüm savaşlara inat, yeşermeye, meyve vermeye devam ediyor.
  • Kayaköy’de meşhur Cin bal Kebap salonu, Levissi Garden Restaurant & Wine House, İstanbul Restaurant ve yerel halkın saç böreği yaptığı mekanlar ve Şarap evleri bulunmaktadır.

KEŞFEDİN

 
 
 

Likya Yolu’nda Doğa Yürüyüşü

Likya Yolu 3 bin yıllık bir ticari geçmişe sahiptir ve dünyanın en uzun yürüyüş noktalarından biri olarak bilinmektedir.

Detayına Git
 

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi, Fethiye’nin Faralya köyünün yüksek tepeleri arasında kalarak kendini korumuş bir cennettir.

Detayına Git
 

Kayaköy Antik Kentini Gezdiniz mi?

Eski adı Levissi olan Kayaköy, Likyalılar döneminde kurulmuş olan bir yerleşim merkezidir.

Detayına Git
 

Saklıkent Kanyonu

Saklıkent Kanyonu görülmesi gereken doğa mucizesi bir güzelliktir

Detayına Git
 

Fethiye’yi Keşfedin

Fethiye, Akdeniz ve Ege'nin kesiştiği yerde, Muğla iline bağlı 151474 nüfuslu bir ilçedir. Kentin eski ismi Meğri'dir. Bu isim, Rumca'da "uzak diyar" anlamı taşımaktadır.

Detayına Git
 

Antik Kentler ve gezilecek önemli yerler

Tlos Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Cadianda Antik...

Detayına Git
 

Yamaç Paraşütü ile uçmak nasıl bir duygu?

Liberty Hotels Ölüdeniz’in doğusunda bulunan 1969 metre yüksekliğinde heybetli Babadağ

Detayına Git
 

Fethiye ve Ölüdenizde Mavi Yolculuk

Liberty Hotels Ölüdeniz’de konaklarken Akdeniz ve Egenin kesiştiği mavi sulara yelken açıp doğanın tarihle kucaklaştığı birbirinden muhteşem koyları ve adaları keşfetmek artık çok kolay.

Detayına Git
 

Dalış

Liberty Hotel Ölüdeniz’ deki tatilinizde Fethiye kıyılarının masmavi berrak sularını, eğlenceli sporlarından biri olan sualtı dalışı yaparak keşfedebilirsiniz.

Detayına Git
 

Ölüdeniz’de Jeep Safari

Fethiye’nin güzelliklerini doya doya yaşamak isteyen misafirlerimiz için harika bir seçenek.

Detayına Git
 

Fethiye Paspatur Çarşısı

Fethiye Paspatur çarşısı Liberty Hotels Ölüdeniz’e 12 km mesafededir.

Detayına Git